Bitcoin 20 Bin Doları Aştı! Kripto Para Borsası Hızla Yükselerek Rekor Kırıyor! - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

17 Aralık 2020 Perşembe

Bitcoin 20 Bin Doları Aştı! Kripto Para Borsası Hızla Yükselerek Rekor Kırıyor!

Bitcoin 20 Bin Doları Aştı! Kripto Para Borsası Hızla Yükselerek Rekor Kırıyor!
Bitcoin 20 Bin Doları Aştı! Kripto Para Borsası Hızla Yükselerek Rekor Kırıyor!

Her gün yeni bir rekora imza atan Bitcoin, bu sene yaklaşık olarak dolar bazında %180 değer kazandı. Geçtiğimiz gün Bitcoin tarihinde ilk defa 20 bin doları aştı. Peki Bitcoin ne kadar? İşte Bitcoin hızlı yükselirken rekor kırdığı rakam..


Geçtiğimiz günlerde Bitcoin tarihinde en büyük yükselişi 23 bin 230 dolara çıkarak göstermiş oldu. Yani Bitcoin dolara göre son 24 saat içerisinde tam tamına %19.7 oranında değer kazanmayı başardı. Özellikle son bir haftaki %25'in üzerindeki artışıyla da dikkatlerden kaçmadı.


Bakınız = KriptoPara Bitcoin Satın Alabileceğiniz Güvenilir Siteler


Diğer Kripto Paralarda Yükselişte!

Dolar endeksi Nisan 2018 tarihinden bu yana ilk defa 90'ın altına düşerken diğer kripto paralarda ise talep ve ilgi artmaya devam ediyor. Bitcoin'in 20 bin doları aşması üzerine kripto para borsasındaki alımlar da iyice hızlandı. Özellikle Ethereum son 24 saat içinde %11.2 değerinde bir yükseliş göstererek 652 dolara kadar çıktı. Diğer bir  kripto para olan Ripple ise günlük olarak %23.8 değerinde bir yükseliş göstererek 0.56 dolar civarına kadar değer kazandı.


Bu gidişat gösteriyor ki artık sıcak para yerine teknolojinin de imkanları sayesinde rakamsal paralar olan Bitcoin gibi kripto paralar kullanılacak. Özellikle şuanda 1 Bitcoin'in Türk Lirası karşılığının 178 bin TL'den fazla olması insanları daha da kripto para borsasına yönlendirmek için yetiyor da artıyor bile.


İlgili Konular

1- Bitcoin'e Talep Artmaya Devam Ediyor, Bitcoin Ne Kadar Güvenli?

2- Kripto Ödeme Sistemi Initiative Q Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Üye Olunur?

3- Bitcoin'e Rakip Litecoin Nedir-Litecoin Nasıl Alınır ?


NOT: Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Konu içerisinde yazan herhangi bir bilginin doğruluğu konusunda Kurgu Gücü sitesi garanti ve yatırım tavsiyesi vermez. Yapacağınız tüm işlemleri kendi isteğinizle yaptığınızı Kurgu Gücü sitesinin konu içerisinde verdiği bilgilerden doğacak olan hukuksal da dahil olmak üzere sorunlardan sorumlu olmadığını unutmayınız. Yapacağınız her işlemi kendi isteğinizle yaptığınızı ve Kurgu Gücü sitesinin yatırım tavsiyesi vermediğini unutmayınız. Kripto paralar arz ve talep ilişkisine göre hareket ettiği için elinizdeki parayı kaybetme riskinizin olduğunu bilerek hareket etmeniz gerektiğini unutmayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..