Sosyal Medyada "Taliban Kardeşim Değildir" Tepkisi! - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

18 Ağustos 2021 Çarşamba

Sosyal Medyada "Taliban Kardeşim Değildir" Tepkisi!

A Haber canlı yayınına katılan Taliban sözcüsü Suhail Shaheen, Afgan çocuklarını kaçırdıklarını yalanlarken, bir de "Türkiye Bizim İçin Kardeş Ülkedir." ifadelerini kullandı. Taliban sözcüsünün yaptığı bu açıklama sonrasında, sosyal medya "Taliban Kardeşim Değildir" etiketiyle ayağa kalktı.


Geçtiğimiz günlerde Afganistan yönetimi Taliban tarafından ele geçirilmişti. Bu nedenle Türkiye'ye de binlerce Afgan'ın göç etmesi sonrasında gündem konusu Afganlar oldu. Ortaya atılan birçok iddia sonrasında Taliban sözcüsü Suhail Shaheen, A Haber canlı yayınına bağlandı. Suhail Shaheenn, Afgan çocuklarını kaçırdıklarını yalanlayarak, "Bu haberler doğru değildir. Propaganda için kullanılan haberlere itibar edilmemeli. Böyle bir şey olmamıştır ve yaratılan haberlerdir." ifadelerini kullandı. Yorum sizin...


Aynı zamanda Türkiye'nin kardeş ülke olduğunu vurgulayan Shaheen, "Bizim mesajımız dünyaya şudur; Afganistan'da bir hükümet kurulacak ve bu hükümet dünyadaki düzene uyum sağlayacak. Bölgesel olarak da herkesle uyum içinde olacağız. Pakistan, Afganistan ve çevremizdeki için temel haklan tanıyarak yönetim kurmak istiyoruz. Herkesin içi rahat olsun. Kimse için tehdit oluşturmuyoruz." ifadelerini kullandı.


"Taliban Kardeşim Değildir"

Taliban sözcüsünün "Türkiye bizim için kardeş ülkedir" sözleri sonrasında sosyal medyada büyük tepki yağdı. Twitter'da açılan #TalibanKardeşimDeğildir etiketi içerisinde 40 binden fazla tweet atıldı.


İlgili Konular

1- Bir Zamanlar Kıbrıs Dizi Oyuncuları İsimleri: İşte Tam Kadro!

2- Tolga Çevik'in Sunduğu Tolgshow'a Katılan Bütün Ünlü Konuklar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..