Bilmeceni SOR - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

Bilmeceni SOR

Bilmeceni SOR - Kurgu Gücü

Yeni bir sayfa ile karşınızdayız. Bilmeceni SOR başka kişiler yanıtlasın. Bilmecemi sorarım ve kimse bilemez diyorsan, hemen bilmeceni sor. Sen sor başkaları yanıtlasın. O kadar çok bilmece var ki, kimi çok basit, kimi zor, kimi kafa karıştırıcı, kimi pratik çözüm gerektiriyor. Sizlerde bildiğiniz bilmeceleri bu sayfa içerisinde sorabilirsiniz.


Sizcelere Bilmece hakkında kısa bir bilgi verelim. Bilmece nedir ? Bilmece demek bir şeyin adını söylemeden, belirgin özelliklerinden ipuçları verilerek o şeyin ne olduğunun karşıdaki kişiler tarafından bilinmeye çalışması demektir. Diğer bir anlamıyla da bilinmeyen şey demektir. Kurgu Gücü her konuda sizleri eğlendirmek ya da bilgilendirmek adına bu tür sayfalar oluşturmayı hedefliyor. Hedeflerken de sizlerin desteğini de görmek oldukça hoş bir durumu olacaktır. Yani biz tek başımıza bu konuları istediğimiz kadar açalım, siz değerli ziyaretçilere, üyelere bir katkımız olmadığı sürece bir anlam ifade etmiyor. Siz sorun biz yanıtlayalım bizler soralım siz yanıtlayın, bilmece sor cevaplansın. Böyle karşılıklı sorular ve cevaplarla hem eğlenip, hem de bilgimizi arttıralım. Bilmece öyle herkesin sorabileceği ya da bulabileceği şeyler olmayabiliyor. Hadi bakalım varsa bir bilmecen, Bilmeceni SOR hemen... Hadi bakalım bilmece sor bana diyorsan ve sorulacak bilmecelere cevap verebileceksen bu konuya göz at..

18 yorum:

 1. Uzun Yoldan Kuş Gelir, Ne Söylese Hoş Gelir.

  Sizce bunun cevabı nedir ?

  YanıtlaSil
 2. Masaya hangi örtü serilmez ?

  YanıtlaSil
 3. Kıllıdır kalkar bacak arasından salkar :) ( Düşündüğünüz şey değil. )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Boru diye düşünüyorum doğru mudur ?

   Sil
 4. Hastalara ameliyattan önce ne verilir?

  YanıtlaSil
 5. Adem Kendal2.09.2018 06:55

  Erik çöpe atılırsa ne olur ?

  YanıtlaSil
 6. Hangi macunla diş fırçalanmaz?

  YanıtlaSil
 7. Kırıldığı zaman kullanılan şey nedir?

  YanıtlaSil
 8. Hangi tene krem sürülmez?

  YanıtlaSil
 9. Bisiklet ne zaman uçak kadar hızlı gider?

  YanıtlaSil
 10. Hangi devlet dairesinde ‘işi olmayan giremez’ yazılı tabela yoktur?

  YanıtlaSil
 11. İstanbul'da bir tane İzmir'de iki tane Sivrihisar da çok var ama dünyada hiç yoktur

  YanıtlaSil
 12. Metro metel mert atar, dil atar damak tutar.

  YanıtlaSil
 13. Hiç ağırlığı olmayan fakat gemiyi batıran şey nedir?

  YanıtlaSil
 14. Bisiklet ne zaman uçak kadar hızlı gider?

  YanıtlaSil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..